Головна | Реєстрація | Вхід | RSSЧетвер, 14.11.2019, 23:50

Острівська ЗОШ 

І-ІІІ ступенів

Меню сайту
Пісня рідного села
Оцінка сайту
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 475
Свята в Україні
Праздники Украины
Теги
новини сайт вітання Киїиське обласне управління свято останній дзвінок свято квітів семінар хімія

Шляхами подвигу і слави наших батьків і дідів

                                  "1939–1945. Пам’ятаємо! Перемагаємо!"
     Друга світова війна (01.09.1939 – 02.09.1945) – найкривавіший глобальний конфлікт, у ході якого загинуло за різними оцінками від 50 до 85 мільйонів людей. Упродовж 21 місяця цієї війни СРСР та Третій Рейх виступали як союзники, а від 22.06.1941 вступили у військову конфронтацію, що увійшла в історію як німецько-радянська або, в радянській історіографії, Велика Вітчизняна війна 1941–1945 років. Цей конфлікт не є тотожний поняттю Другої світової війни. Війна між СРСР і Німеччиною та її союзниками була складовою більш широкого хронологічно і географічно глобального конфлікту, про що раніше дуже часто забувала згадувати радянська історіографія, а тепер – російська пропаганда.
     Війна для України почалася 1 вересня 1939 р. із нападу нацистської Німеччини на Польщу. Цього дня німецька військова авіація  бомбардувала Львів та інші міста. Від 17 вересня учасником Другої світової війни на боці Німеччини став Радянський Союз.
     Внаслідок переділу Центральної і Східної Європи між нацистами і комуністами до складу Радянського Союзу у 1939 році були включені території Західної України та Західної Білорусії, а в 1940 році – країни Балтії, Бессарабія та Північна Буковина. Таким чином, можна говорити про те, що термін "Велика Вітчизняна війна" для України (червень 1941 – травень 1945) з історичної, хронологічної і географічної точки зору некоректний від першого дня війни – 1 вересня 1939 року, і до останнього – 2 вересня 1945 року. Друга світова війна для України не обмежувалася лише бойовими діями та окупацією її сучасної території, але й включала участь українців у бойових діях на всіх воєнних театрах.
     Для України Друга світова війна – національна трагедія, під час якої українці, позбавлені власної державності, змушені були воювати за чужі імперські інтереси і часами вбивати інших українців. Поруч із тим, слід наголосити на внеску саме українців у розгром нацизму і згадати як про солдат Радянської армії (понад 6 млн) та вояків УПА (понад 100 тис.), так і про тих українців і вихідців з України, які перебували у військових з’єднаннях інших держав: Польщі (120 тис. у 1939 р.), США (до 80 тис. у 1945 р.), Канади (до 45 тис. у 1945 р.), Франції (до 5 тис. у 1940 році). З різних причин українці воювали і по інший бік: у військах Німеччини (від 600 осіб у 1939 році до 250 тис. у 1941-45 рр.), Румунії (24 тис.), Угорщини (до 20 тис.), Словаччини (до 2 тис.), Хорватії (1,5 тис.). 
     Прямі людські втрати України у Другій світовій війні становлять 8-10 млн. осіб, економічні – 285 млн тогочасних рублів. Разом з тим, Друга світова війна відкрила для українців руйнівну “силу” обох тоталітарних режимів. Всім відомі злочини нацистів на окупованих територіях України (Голокост, розстріли мирного населення, спалення сіл). Разом з тим довгий час замовчувались численні злочини комуністичного режиму на нашій землі. Серед яких – розстріли політичних в’язнів у Західній Україні в червні-липні 1941 року, знищення центру Києва восени 1941 року; підрив Дніпрогесу і знищення в Одесі поранених червоноармійців, скинутих в море разом із санітарними машинами тощо.
     Із Україною також пов’язане і завершення війни. 2 вересня 1945 р. генерал Кузьма Дерев’янко від імені СРСР приймав беззастережну капітуляцію Японії.

    МАКИ ПАМ'ЯТІ: довідка

 

 

 

 

Український інститут національної пам’яті

     24 березня 2015 року Президент України Петро Порошенко видав Указ "Про заходи з відзначення у 2015 році 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни" (далі – указ). Метою цього указу є:
•    гідно вшанувати подвиг Українського народу, його визначний внесок у перемогу антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні;
•    висловити повагу усім борцям проти нацизму;
•    увічнити пам’ять про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних у роки війни;
•    посилити турботу про ветеранів війни, учасників українського визвольного руху цього періоду, жертв нацистських переслідувань;
•    утвердити спадкоємності традицій воїнів – переможців нацизму та нинішніх захисників Вітчизни, консолідувати суспільство навколо ідеї захисту України.
     Указом в Україні встановлюється День пам’яті та примирення, який повинен відзначатися щороку 8 травня.
     Понад два десятки років після відновлення незалежності України дата 9 травня святкувалась як “День Перемоги” за типово радянськими зразками. Внаслідок цього, а також за "сприяння" російської пропаганди, у інформаційному просторі нашої держави зберігалися старі, створені комуністичною пропагандою, та поширювалися народжені вже у нинішній Росії міфи про Другу світову війну, які мають на меті:
•    викривлення історичної реальності задля посилення власного ідеологічного домінування;
•    применшення ролі наших співвітчизників у війні;
•    провокування політичних і суспільних конфліктів в Україні на історичному підґрунті;
•    спекуляції щодо співпраці українських воїнів з нацистським режимом;
•    спробу реабілітації  злочинів комуністичного режиму.
 

 

 
          Світлій пам’яті радянських солдат,
          наших земляків – односельчан,
          що пройшли важкими дорогами війни,
          здобуваючи нам перемогу,
          присвячується ця сторінка.
 
     Уже 65 років відділяє нас від знаменної події 1945 року – Дня Перемоги радянського народу у Великій Вітчизняній війні. Пішли з життя більшість наших славних воїнів – земляків, які дорогою ціною здобували цю Перемогу і на вічну, невмирущу пам'ять залишили нам свої образи у фотографіях, кінофільмах, малюнках.
     Згадаймо сьогодні їх, наших визволителів – тих, хто в червні 1941 року зі зброєю в руках піднявся на священну війну з фашизмом, і тих хто прийшов на фронт пізніше, хто воював у партизанських загонах, словом, усіх тих радянських людей, хто, як міг, наближав цю Перемогу. Усі чекали її, але далеко не всі дочекалися того радісного весняного дня 9 травня 1945 року. Мільйони солдат склали свої голови на полі бою, а в тому числі і наші батьки, діди та прадіди. Багато з них померло від ран, а частина пропало безвісті. Не можна без хвилювання читати, слухати, дивитись про ті жахливі події. Воїни, різні за віком, характерами, національностями, військовими професіями… вони так мріяли про Перемогу, про своє щасливе повоєнне майбутнє!.. З метою патріотичного виховання учнів, виховання у молоді поваги до минулого українського народу, вшанування ветеранів та учасників Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років в Острівському НВК «ЗОШ І – ІІІ ст.. дитсадок» було проведено та проводяться щорічно ряд заходів:
· Уроки мужності в 1-11 класах «Ніхто не забутий ніщо не забуте!», «…Зі слізьми на очах!», «Визволення Київської області та с.Островa від фашистських загарбників!», «Пісні народжені війною!», «Доброго дня – ветеране!». · Усний журнал «Історія моєї родини в роки ВВв!».
· Трудова акція по оформленню святкової колони «Виготовлення штучних квітів, в’язання вінків та гірлянди»;
· Зустріч з ветеранами війни та вдовами. Збір інформації;
· До відзначення Дня Перемоги провели трудову акцію: «Зроби село найкращим».
· Протягом року постійно проводиться волонтерська робота, в рамках якої регулярно відвідуються вдома ветерани та вдови ВВв, та надається допомога;
· Розучування фронтових пісень та віршів на військову тематику;
· Конкурс на кращу пісню та вірш воєнних часів;
· Тематичний конкурс малюнків: «Збережемо пам'ять про подвиг!»
· Проводиться зустріч з поетами села – Мельніченко А. В., Абдулаєвою О.С., які пишуть вірші про героїзм воїнів ВВв, 6 січня – на День визволення с.Острів.
 
     Слід зазначити, що учні школи активно беруть участь у всіх заходах щодо підготовки та святкування Дня Перемоги над німецько-фашистськими загарбниками.
     Акція «Пам'ять», уроки мужності, виховні години, години спілкування та інше мають великий емоційний вплив на дітей, тому що діти чуйно переживають біль війни, скорботу по загиблих у роки ВВв та відіграють значну роль у вихованні патріотичних почуттів. У організації та проведенні виховних справ учні систематизовують знання про події та разом з тим дізнаються про нові для себе факти, багато цікавого про визначні історичні події.
     Щороку 9 травня в нашому мікрорайоні сіл Острова та Довгалівського проходять мітинги.
     Перед мітингом сільський священник відправляє громадську панахиду.
     Під звуки військового маршу урочиста колона підходить до Братських могил. На Братські могили та до меморіальної дошки кладуться квіти, вінки та гірлянди.
     Мітинг, присвячений Дню Перемоги, відкриває сільський голова Киричок М.І.
     Пам'ять загиблих земляків вшановуємо хвилиною мовчання. А по закінченню мітингу на сцені будинку культури розпочинається святковий концерт за участю учнів та вчителів. Гучно лунають фронтові пісні, вірші. Серед глядачів, жителів села, та гостей не має байдужих у ті урочисті схвильовані хвилини. По закінченню свята для ветеранів приготовлений даний благодійний обід.
     Низький уклін вам, ветерани, війни від нинішнього покоління! За сонце, за небо, за подарований мир!
     Ми, учні та педагоги, Острівського НВК розпочинаємо роботу на цій сторінці і запрошуємо усіх бажаючих приєднуватися до нас.
 
 
 
 
 
 
 
Реєстрація
Календар
«  Листопад 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Корисні посилання
https://mon.gov.ua/ua
Погода в регіоні
с.Острів
rp5.ua
Перекладач
Перевод с : Перевод на: Установить онлайн переводчик текста на своем сайте
Block title
Block content
Пошук

 

Copyright MyCorp © 2019

Зробити безкоштовний сайт з uCoz