Головна | Реєстрація | Вхід | RSSВівторок, 22.08.2017, 19:35

Свята в Україні
Праздники Украины
Теги
новини сайт вітання Киїиське обласне управління свято останній дзвінок свято квітів семінар хімія

Історія школи

На території с.Острова Рокитнянського району, Київської області з 1895 року по 2001 рік діяло три приміщення школи. Першу школу збудували жителі с.Острова з пропозиції вчителя Анісімова Володимира Олександровича, яку він подав на сходці села. Але ще до відкриття першої школи навчання в селі проводилося у дяковій хаті, де піп Лисенко Данило Іванович учив дітей писати, читати і рахувати. Перше дерево для будівництва нової школи було взято ще у 1890 році із Сухуліського лісу. Заготовка лісу велася восени, а тралювали ліс в село після Різдвяних свят кіньми по льоду. Розпочалося будівництво школи в 1891 році і тривало 4 роки. Роботи проводились за кошти зібрані жителями села. Завершилось будівництво в 1895 році. В цей час в село прибув молодий двадцятирічний хлопець на посаду директора в приходську двохкласну школу – Крижанівський  Микола Іванович, 1875 року народження 9 травня. Пропрацював Микола Іванович в нашому селі 14 років і помер 1909 році   9 березня від тифу.

З 1910 року стала школа чотирьохрічною. Директором став Анісімов Володимир Олександрович.

В 30-х роках школа стала семирічною. На посаді директора школи став Звєрєв Андрій Іванович, який працював до 1939 року.

З 1939 року директором стає Степура Василь Адамович житель с.Насташки Рокитнянського району, Київської області. Він прибув разом з своєю сім’єю. Дружина вчителька початкових класів, а Василь Адамович викладав історію. Очолював школу до 1942 року, а в 1942 році пішов на фронт і загинув.

Під час фашистської окупації школа працювала постійно, лише восени і взимку 1944 року (січень) заняття були перервані в зв’язку з боями, що точилися біля села (визволення села).

У 1942 році директором школи став Охрімчук Павло Остапович і був на посаді диретора до 1946 року, що до цього часу працював в Насташській школі, теж прибув із сім’єю. Родом Павло Остапович із с.Неділище, Коростишівського району, Житомирської області, а його дружина Параска Антонівна учителька початкових класів родом із с.Рясне, Коростишівського району, Житомирської області. Їхня донька Галина на той час учениця 4 класу. Ще й зараз веде переписку із нашими односельцями, яка проживає в Коростишеві, вул.Більшовитська, б.26, кв.4 Гєлєва Галина Павлівна. Завучем в цей період працювала Лисенко Ївга Іванівна, внучка попа Лисенка Данила Івановича, яка працювала в даній школі з 1920 року і викладала українську мову і літературу. Лисенко Ївга Іванівна народилася 3 квітня 1901 року, закінчила Черкаський інститут.

З  1946 по 1949 роки директором був Чуприна Іван Полікарпович, учасник Великої Вітчизняної війни, нагороджений Орденом Слави ІІІ ступеня, Орденом Червоної Зірки та Орденом Великої Вітчизняної війни та багато інших нагород. Він довгий час носив військову форму, любив фотографувати і навчав інших. Завучем продовжувала працювати Лисенко Ївга Іванівна.

З 1949 по 1951 роки директором був Костина Іван Дмитрович 1919 р.н., житель с.Острова, учасник Великої Вітчизняної війни, нагороджений орденами та медалями, член ВКП(б), викладав в старших класах історію. Батько трьох дітей – двох синів і дочки. В 1984 році помер.

З 1951 року школа стала десятирічною. В той час в школі було 1000 учнів, навчались в три зміни у двох школах. Учні свої школи називали велика і мала, а тому, що в великій навчались учні старших класів, а в малій - учні початкових класів. На території школи були побудовані три будинки для проживання вчителів. Один будинок теж віддали під класи, який складався з 4 кімнат. Була в школі також шкільна їдальня, в якій харчувалися учні 1-4 та діти з бідних сімей, в яких не було батьків.

1952-1954 рр. на посаді директора школи був Дереневський Петро Федорович житель с.Насташки. Завучем був Городній Микола Прокопович.

1954-1956 рр. стає на посаду директора Городній Микола Прокопович, завучем Костина Іван Дмитрович.

1960 рік добудовується приміщення школи в центрі села. Директором був Вербецький Євтихій Васильович, житель Таращанського району, дружина Усольцева Надія Андріївна – класовод.

З 1959 по 1963 роки був завучем Бодяжкін Василь Якимович. З 1959 по 1984 роки працював в Острівській школі вчителем історії і викладачем початкової військової підготовки.

1963-1964 роки завуч Більська Галина Олексіївна, вчитель математики.

1964-1965 рр. директор школи Бойко Петро Гаврилович.

1965-1995 рр. директор школи Більська Галина Олексіївна.
Завучами були:

1964-1965 рр. – Слісаренко Григорій Павлович

1965-1968 рр. –Бучацька Валентина Федосіївна

1968- 1972 рр. – Максимюк Раїса Варфоломіївна

1972-1981 рр. – Соболівська Галина Петрівна

1981-1998 рр. – Артюх Віктор Миколайович

З 1998 року - Поночовна Ольга Юріївна.

1980 рік закінчилось будівництво нової школи на 624 місць, з 24 кабінетами.

З 1995 по 2010 рік директором школи працював випускник 1986 року нашої школи -  Діренко Сергій Васильович. Закінчив в 1993 році Київський педагогічний інститут ім.Драгоманова, фізико-математичний факультет. Вчитель математики і фізики.
  З 2010 року колектив очолює Лисенко Любов Григорівна. У 1986 році закінчила Острівську середню школу із золотою медаллю і вступила на філологічний факультет Київського державного педагогічного інституту ім. М. Горького. У 1990 році закінчила інститут, отримавши фах вчителя української мови та літератури.

«  Серпень 2017  »

Block title